gradient22blade2.jpg

Lampy przepływowe SOLO produkowane są w Polsce wyłącznie z komponentów renomowanych producentów takich jak: Philips, Osram, Hilpress, Bjb czy Stalflex. Projektując obudowę w głównej mierze skupiliśmy się na maksymalnej wydajności emisji światła UVC, przy czym jednocześnie lampa miała posiadać neutralny design który łatwo będzie wtapiał się wystrój każdego pomieszczenia. Stąd też brak na obudowie jakichkolwiek ozdobników, a stal nierdzewna z której zostały wykonane pomalowana została na zewnątrz na kolor biały.
 

Lampy przepływowe SOLO to przemysłowa wydajność i estetyka w jednym urządzeniu.

Projektując lampę przepływową SOLO chcieliśmy aby była ona jak najbardziej przyjazna dla środowiska. W związku z powyższym zawartość tworzyw sztucznych została zredukowana do niezbędnego minimum.

Przy produkcji obudowy postawiliśmy na technologię lasera światłowodowego, którego zużycie energii elektrycznej ,w stosunku do laserów Co2, potrafi być niższe nawet o 70%. Spawy zostały zastąpione zgrzewami, wszędzie tam gdzie tylko było to możliwe.

 

Do emisji promieniowania UVC wykorzystujemy promienniki T8 które cechuje najwyższa na rynku wydajność w stosunku poboru prądu do emisji UVC. Lampy przepływowe SOLO to wydajność, technologia i dbałość o środowisko.

SOLO V60 to profesjonalna lampa przepływowa wyposażona w dwa promienniki Philips T8 o mocy 30W każdy ( w sumie 60W ). Rodzaj zastosowanego promiennika jest najważniejszą cechą wszystkich lamp przepływowych. Podstawowym parametrem który świadczy o mocy lampy jest ilość emitowanego promieniowania UV-C, który niezwykle często jest pomijany przez producentów sterylizatorów powietrza. Zastosowane w lampie SOLO V60 promienniki T8 o mocy 30W cechują się najwyższą wydajnością w stosunku mocy pobieranej do emisji UV-C. Lampa emituje promieniowanie na poziomie 24W/100h. Dla porównania pojedynczy promiennik 2g11 o mocy 60W emituje 19W/100h. W związku z powyższym, pomimo tej samej mocy 60W, lampa SOLO V60 posiada o 26% większą emisję UV-C niż urządzenia zbudowane na bazie promienników 2g11. Kolejną ważną cechą promienników T8 jest ich długość – około 90 cm. Dzięki temu komora dezynfekcyjna jest prawie dwukrotnie dłuższa niż w urządzeniach z promiennikami 2g11 co sprawia że czas naświetlania, przy tej samej prędkości przepływu, jest dwukrotnie dłuższy. Lampa przepływowa SOLO zbudowana jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu w komorze dezynfekcyjnej dochodzi do odbijania fali, co również w znacznym stopniu wpływa na poprawę parametrów dezynfekcji. Starannie dobrane parametry przepływu zapewniają skuteczność urządzenia. Elementy konstrukcyjne lampy produkowane są przy użyciu jednego z najlepszych laserów światłowodowych na świecie, co gwarantuje najwyższą powtarzalność w odwzorowaniu parametrów w każdym z egzemplarzy urządzenia. Lampy SOLO to energooszczędność i wydajność bez żadnych kompromisów.

Badanie skuteczności działania lampy SOLO V60 zostało przeprowadzone przez niezależną firmę zewnętrzną. Do tego celu zaimprowizowano pomieszczenie o powierzchni około 16m2 i kubaturze 43,79m3. Pomieszczenie pozbawione zostało wszelkiego umeblowania, w celu uniknięcia nieprawidłowości w stosunku do obliczonej i rzeczywistej kubatury. W rzeczywistości pomieszczenia uposażone posiadają mniejszą kubaturę niż wynikałoby to z wymiarów pomieszczenia. Budynek, w którym przeprowadzono badanie posiadał wentylację grawitacyjną. Przed rozpoczęciem pierwszego pomiaru pomieszczenie zostało posprzątane. Ze względu na nieznaną, początkową czystość mikrobiologiczną powietrza, powzięto decyzję o cyklicznym badaniu czystości na dystansie 24 godzin, następnie wykonaniu symulacji wizyty pacjenta.

Ostatni etap przeprowadzonego badania był kluczowy dla wykazania bezpieczeństwa pracy personelu w trakcie działania urządzenia.  Pomieszczenie poprzedzające nie było w żaden sposób przygotowywane. Pomiarów dokonywano w centralnym punkcie pomieszczenia oraz przy drzwiach wejściowych. Każdorazowo w celu pobrania próbek powietrza do pomieszczenia wchodził operator. Próbki zostały pobrane przed rozpoczęciem pracy lampy, następnie po czterech, ośmiu oraz dwudziestu czterech godzinach. Po ostatnim wyjściu operatora i upływie dwudziestu minut do pomieszczenia weszła jedna osoba wyposażona w zwykłą maseczkę jednorazową. „Pacjent” przebywał pomieszczeniu przez dziesięć minut, następnie wyszedł. Po kolejnych dwudziestu minutach do pomieszczenia ponownie wszedł operator celem pobrania próbki kontrolnej. Do badania czystości mikrobiologicznej powietrza użyto próbnika MicroBio z głowicą 220-otworową, wykorzystano podłoża agarowe.  Jak pokazują poniższe wyniki, lampa SOLO V60, pomimo wejścia i obecności w pomieszczeniu osoby trzeciej, jest w stanie zapewnić bardzo wysoką czystość mikrobiologiczną powietrza, doskonale realizując cel, do którego została stworzona. 

PROFESJONALNE

LAMPY PRZEPŁYWOWE UV-C 

tabela-2048x1385 (1).png